1 2 >

Kadın Şapka

Kadın aksesuarları arasında önemli bir yeri olan şapka modelleri, birbirinden çeşitli tasarımları ile göz dolduruyor. Yansıttıkları tarzları ve yaz-kış kullanıma uygun alternatiflerinin bulunması, kadın şapka modellerinin sevilmesinde önemli etkenlerdir. Renk ve desenleri de şapka modellerinin kombinleri tamamlamak noktasında önemli faktörlerdir. Kadın şapka modelleri; bucket, kasket, pilot, siperli, tenis ve kovboy şapkası gibi farklı isimlendirmelere sahip olur. Özellikle son yılların şapka modasında yer alan bucket şapka ve asla modası geçmeyen siperli kep şapkalar kadınlar tarafından en çok tercih edilen modellerdir. Kadın şapkalar günlük, sporda, plajda kullanmanıza olanak sunacak çeşitliliğe sahiptir. Birbirinde çeşitli kadın şapka modellerine bazarda.com farklı ile sahip olmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Kadın Şapka Modelleri

 

Kadın şapka modellerine baktığımızda performans olarak kadın giyimin en etkili tamamlayıcı aksesuarları arasında yer aldığı görülebilir.  Bunda en büyük etki ise formları ile güneşin zararlı etkilerine karşı yüksek koruma sunarken, aynı zamanda tasarımları ile tarzınızı yansıtmanıza olanak sunmasıdır. Şapka modellerinde farklılık yaratmak adına, file, kurdele, ponpon, inci detayları kullanılır. Bu da tasarımların daha göz alıcı tasarımlara sahip olması üzerinde etkide bulunur. Özellikle inci detayı hasır şapka, siperli şapka, bucket şapka gibi farklı şapka tasarımlarında kendisine yer bulur. Geniş hasır şapka modellerinde ise kurdele detayı öncelikli tercihler olur. Sade tasarımlarla ya da ufak detaylarla hareketlendirilen kadın şapka modellerinin ortak noktası ise kullanışlı ürünler olmasıdır.  

 

Kadın Şapka Çeşitleri ve Özellikleri

 

Kadın şapka çeşitleri formlarına göre farklılık gösterebilir. Tasarım olarak şapka modellerini, bucket, kasket, pilot, siperli, tenis ve kovboy şapka olarak çeşitlendirilir. Her birisi ayrı bir tarzın temsilcisi niteliğinde olan kadın şapka modelleri, kombinlerde tamamlayıcı etkiye sahiptir. Sade bir kombini hasır geniş şapka modeli ile hareketlendirebilir, rahatlık tercih edenlerdenseniz de siyah bucket şapka tüm kombinlerle uyumu yakalayabileceğiniz alternatiflerden birisi olacaktır.

 

Bucket Şapka Modelleri

 

Moda dünyasında adından söz ettiren bucket şapka modelleri farklı tarzlara sahip kadınları ortak noktada buluşturmayı başarır. Siyah, beyaz, bej, mavi, pembe, yeşil gibi tek renk ve sade tasarımlara sahip olduğu gibi desenli modellere de sahip olan kadın bucket şapka modelleri, kadınlardan övgü almaktadır. Tek renklerin yerine daha yüksek enerjili ve hareketli modelleri tercih edenler için ise çiçek desenli renkli bucket şapka modelleri değerlendirilebilir. Markaların da kendi koleksiyonlarında yer verdiği bucket şapkaları balıkçı şapka olarak da adlandırılır. Bucket şapkalar son dönemlerde kadın şapka modelleri arasında adı anılsa da aslında balıkçı şapka adında uzun yıllardır erkek aksesuarları arasında var olan şapka modellerinden biridir.

 

Kasket Şapka Modelleri

 

Kış aylarında öne çıkan kasket şapka modelleri renkleri ve zincir detaylara sahip olması ile öne çıkan şapka modellerinden biridir. Daha çok zarif bir görüntü elde etmenize olanak veren kasket şapka modelleri, kış aylarında eldivenlerinizle bütünlük oluşturacak şekilde özenle tasarlanır. Kadın kasket şapka modelleri ile sizler de kış aylarında stilinizi en iyi şekilde yansıtma olanağı elde edebilirsiniz.

 

Pilot Şapka Modelleri

 

Kış mevsiminin en sert geçtiği bölgelerde pilot şapka modelleri en doğru seçimlerden biri olabilir. Hem baş hem kulaklara koruma sağlayacak şekilde tasarlanan pilot şapkalar aradığınız korumayı yüksek oranda sizlere sunar. Peluş ve yün detaylara sahip olması da dış etkenlere karşı vücut sıcaklığınızın artırmasında etkili olmaktadır.

 

Siperli Şapka Modelleri

 

Spor şıklığın en sevilen parçaları siperli şapka modelleridir. Siperli şapka modelleri koşu ve kamp gibi dış mekân aktivitelerinde kullanıma uygun parçalardır. Koşu anından yağmur, rüzgâr, güneş gibi durumlarda sizlere koruma sağlar. Ayrıca, jean kombinlerinizde de en çok yakışacak olan şapka modellerinden biridir. Uzun yıllardır hayatımızda yer alan siperli şapka modellerine günün her anında kullanma imkanı elde edebilirsiniz.

 

Kovboy Şapka Modelleri

 

Kahverenginin tüm tonları ve siyah rengin en çok yakıştığı şapka modellerinden birisi kovboy şapkalar olabilir. Ayrıca kovboy şapka modelleri vintage giyim ve bohem tarzı benimsemiş kadınların da en sevdiği parçalardır. İp detaylarına sahip olan kovboy şapka modelleri, etnik desenlerle de tasarlanmaktadır. Bu da kovboy şapka modellerinin etkisini iki katına çıkarmaktadır. Kovboy şapkaların en iyi tamamlayıcısı şüphesiz kovboy çizmeleri olacaktır. Kahverengi tonları ağırlıklı olmakla birlikte renkli seçenekleri de kadın kovboy şapkalar arasında yer verilebilir.

 

Şık Detayları ile Kadın Şapka Modelleri

 

Geçmiş dönemlerde erkek aksesuarı olarak kullanılsa da günümüzde kadın aksesuarlarında daha fazla seçeneği bulunan şapka modelleri hem kullanışlı hem şık tasarımlara sahiptir. Zarif görüntüleri ile Fransız şapka olarak bilinen ressam şapka modelleri şapkaların yalnız spor aksesuar algısından çıkmasını sağlar. Aynı şekilde plaj giyimde tercih edebileceğiniz büyük hasır şapka modelleri de şık ve kullanışlı şapka modellerine örnek oluşturur. Şapka modellerinde fiyat aralığına dikkat ettiğinizde ise farklı fiyatlandırmalar olduğu görülebilir. Şapka modellerinin her birisi kendi arasında bir fiyat çeşitliliğine sahiptir. Şapkaların fiyatları üzerinde modeli, kullanılan malzeme ve boncuk, zincir gibi detaylar belirleyici faktör olur. Uygun fiyatlı kadın şapka modellerine de seçenekler arasında ulaşabilir ve kendi bütçenize uygun olan şapka modelini satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 1 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.