ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kedi Maması Çeşitleri

Yeni hayvan sahibi olanların bilmesi gereken ilk adım mama seçiminin önemli olduğudur. Kedi, köpek, kuş ya da diğer evcil hayvanlar her birinin beslenmesinde ortak nokta uygun besin değerlerini yeterli miktarda almaları gerektiğidir. Bebeklikten yetişkinliğe kadar yaşamının her anında uygun olacak mama çeşidine sahip evcil hayvanlar için özellikle doğal yaşamından habersiz ev ortamında gözünü açanlar için doğru besin değerlerini almak önemlidir. Ve etkin bir beslenme süresi geçirmek için büyük sorumluluk, kedi sahiplenen kişilere düşmektedir. Kedilerde mama seçiminde özellikle dikkat edilecek evcil hayvanlardan biridir. Sevimli yüzlerine göre inatçı ve asi tavırları ile dikkat çeken kedilere mama beğendirmek biraz daha zorlu bir süreç olabilir. Kediler için mamanın lezzeti önemli olurken, sahiplerinin dikkat ettiği başlıca noktalar ise içerikleri ve besleyicilik oranlarıdır. Mamalar arasında birbirinden özenle hazırlanmış ürünler bulunmaktadır. Her biri kendi içerisinde bir özelliğe bağlı olarak geliştirilen kedi maması çeşitlerinde farklı içerikler dikkat çeker. Kedi maması çeşitlerine 1 kg, 5 kg, 10 kg, 15 kg seçeneklere sahip paketlerde satışa sunulur. Tüm kedi maması çeşitleri bazarda.com farkı ile sizlerle buluşmayı bekliyor. Her biri beklentilere karşılık verecek etkide ve farklı fiyat seçenekleri sayesinde bütçenizi sarsmadan en kaliteli mamalara ulaşmanıza imkan verir.

 

Kedi Maması Çeşitleri ve Özellikleri

 

Kediler bakımlarını kendi yapan canlılardır. Temizliklerini kendileri yaptığı gibi tuvaletleri için de dışarı çıkmak zorunda olmayan kediler için en önemli olan noktalar beslenmeleridir. Kediler mama konusunda da kendi bildiklerini okumayı sürdürürler. Lezzet kediler için önemli olan faktörlerdir. Ayrıca mamaların değiştirilmesi konusunda hassas davranan kediler için mama seçimi başlangıç adımında önemlidir. Doğru mamaya ulaşmak kedilerden daha ziyade sahiplerinin dikkat etmesi gereken noktalardır. Besin değeri yüksek mamalar arasında kedilerin özellikleri göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır. Yavru, yetişkin ve kısırlaştırılmış olarak kedi mamalarına yaş aralıklarına göre belirleyici olmaktadır. İlk 12 aya kadar yavru kedi mamalarını kullanmak gelişim süreci için gereklidir. 12 aydan sonra ise yetişkin ya da kısırlaştırılmış kedi mamalarına yönelim gösterilmektedir. Kedilerin kısırlaştırma operasyonun ardından mama olarak özel serilerin tercih edilmesi gerekir. Yetişkin bir kedi ile kısırlaştırılmış bir kedinin metabolizması aynı oranda çalışmayacaktır. Bu da kısırlaştırılmış kediler için yetişkin kedi maması kullanmak sağlık sorunlarını ortaya çıkmasına sebep olabilir. Ayrıca kedi mamaları arasında yer alan yaş mamalar, kedilerin hayır diyemediği lezzetlerdir. Tavuklu, biftekli, ciğerli, kuzu eti parçalı olarak üretilen yaş kedi maması çeşitleri kedilerden tam not alan ürünlerdir. Kuru kedi maması çeşitleri de tat olarak çeşitli seçeneklerle ve hacimlerle üretilir. Tavuklu kedi maması  çeşitleri ve somonlu kuru kedi maması çeşitler arasında en çok tercih edilenlerdir.

 

Lezzetli ve Besleyici Kedi Maması Çeşitleri

 

Kedi maması çeşitleri yaş ya da kuru fark etmeksizin yüksek besin değerler içeren mamalar olarak üretilir. Yaş kedi mamaları konserve kutularında muhafaza edilir, koruyucu etkilere sahip olan konserve kedi mamaları, tek kullanımlık ya da birden fazla kullanıma uygun olacak şekilde gramajlara sahip olur. Kuru kedi mamaları ise 750 gr ve 15 kg ağırlık aralığında üretilir. Bu da kullanım süresine göre mama çeşidini seçmek konusunda alternatif sunmaktadır. Yeni bir mama denemesi yapılacağı zaman 15 kg kedi mamaları yerine daha az miktarda olan ürünleri tercih etmek daha doğru olacaktır. Kedilerin sahipleri ile aynı görüşte olmayabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle yeni bir mama denemesi yapılırken kediler tarafından sevilmeme olasılığı da bulunduğu bilinmelidir. Bu gibi durumlarda başlangıç için daha az miktarlı ürünler tercih edilirken ilerleyen süreçlerde daha fazla miktarda ürüne yönelim gösterilebilir. Özellikle birden fazla kedi sahiplenenler için büyük paketler daha avantajlı olabilir. 20 kg somonlu kedi maması çeşitleri sunduğu avantajlar sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Kedi Maması Alırken Dikkat Edilecek Noktalar

Kedi maması alırken öncelikli olan kediler için sevebilecekleri tat, kedi sahiplerinin önceliği olarak ise daha yüksek besin değerlerine sahip olmasıdır. Bu sebeple, kedi maması seçim esnasında içeriklerin okunması ve oluşabilecek alerjik reaksiyonlara karşı önlem almak önemlidir. Ayrıca kediler beslenme adımında insanlar kadar seçici olabilir. Sevmediği mamaları yememek konusunda direnç gösteren kediler için mama seçimi zorlayıcı bir süreç olabilir. Düzen oluştuğunda ve kedilerin sevdiği bir mamaya karar kılındığında kısa sürelerle bu mamaların marka ya da içerik olarak değiştirilmesi de çok sağlıklı olmayacaktır. Alışkanlıkların değiştirilmesi kediler açısından çok doğru bir tercih olmayacaktır. Kedi sahiplerinin değişiklik olarak aynı markanın farklı tatlarda olan ürünlerini denemek daha etkili olabilir. Bu sayede içerik ve besin değeri anlamında değişiklik olmadan farklı lezzetler deneyimleme şansı kedilere verilebilir.

cultureSettings.RegionId: 1 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.