ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Köpek Maması Çeşitleri

Köpekler, hayatımıza dahil oldukları anda sadakatleri ve sevimlilikleri ile gönlümüzü fetheden canlılardır. Tüm gün etrafta gezen sevimli dostlarımızın sağlıklı ve uzun ömürlerinin olması için sahiplerine çok fazla sorumluluk düşmektedir. En önemlisi ise beslenmelerinin yüksek oranda verimlilik oluşturmasına dikkat edilmelidir. Köpek mamaları kendi içerisinde 3 ayrı gruptan oluşur. Yaş mama ve ödül maması seçeneklerinin yanı sıra en çok tüketilenler kuru köpek mamaları çeşitleri beğenilerinize sunulur. Her ne kadar kuru mama çeşitleri daha çok tercih ediliyor olsalar da yaş mama çeşitleri de evcil hayvanların severek tükettiği besinlerdir. Köpek maması alırken doğru olanı seçmek için içerikleri ve hitap ettiği türün bilinmesi gerekir. Mamalar küçük ırk, orta ırk, büyük ırk olarak gruplara ayrılır. İçerdikleri besin değerlerinin özenle ayarlanmasından dolayı almadan önce doğru ürün grubundan ürün alındığından emin olmak gerekir. Büyük ırk bir köpek için küçük ırk köpekler için hazırlanmış mama alındığında köpeğinizi günlük olarak ihtiyaç duyduğu besin ölçülerini alması mümkün olmayabilir. Ya da küçük ırklı bir köpek için büyük ırk köpek maması almak beklenen etkinin tam tersi etki yaratabilir. Köpekler için her bir beslenme sürecinin önemli olduğunun bilinmesi gerekir. Sağlık sorunlara karşılık beslenme düzeninin en doğru şekilde sürdürülmesi gerekir. Aynı zaman köpek mamaları, yavru köpek maması, yetişkin köpek maması, kısırlaştırılmış köpek maması olarak kendi içerisinde ayrılır. Her köpek maması markası, ırkına ve yaşına göre mama çeşitlerine ürünleri arasında yer verir. Mama çeşitlerinin kendi içerisinde farklılaşması dikkatli bir seçim yapmayı gerektirir.

 

Köpek Maması Çeşitleri ve Özellikleri

 

Köpek maması çeşitleri köpeklerin özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Çeşitliliklerinin fazla olmasından ziyade içerikleri mamaların kullanımında etki sahibidir. Küçük ırk köpeklerin günlük olarak almaları gereken mama içeriği farklı olurken, büyük ırklarda günlük doz daha farklıdır. Ayrıca her mamada yer verilen içerikler değişkenlik gösterdiği için mama seçimi yaparken içeriklerinin okunması önerilir. Köpeğin ırkından boyutlarına ve yaşlarına kadar her bir özelliği mama seçimlerinde etkilidir.

 

Lezzetli ve Besleyici Köpek Maması Çeşitleri

 

Köpek mamaları lezzet olarak farklı tatlara sahiptir. Biftekli, tavuklu, somonlu, kuzu etli, sebzeli ve daha pek çok lezzette mama çeşidi beğenilere sunulur. Yaş mama, kuru mama ya da ödül maması çeşitleri arasında köpeğinize en uygun mamaya ulaşmanızı kolaylaştırmak adına çeşitlendirilmektedir. Kuru köpek mamaları kendi arasında yavru, yetişkin ya da kısırlaştırılmış olarak gruplara ayrılmaktadır. Mama çeşitlerinin yetişkinlik düzeyine göre ayrılmış olması dikkat edilecek önemli faktörlerdir. Kısırlaştırılmış köpeklerde özellikle kısırlaştırılmış köpek mamaları kullanılması gerekir. Bu duruma özellikle dikkat edilmesi gerektiği veterinerler tarafından da vurgulanmaktadır. Kısırlaştırılan hayvanların diğer yetişkin köpeklere oranla besin değeri noktasında daha farklı bir düzene sahip olduğunun ve doğru mama kullanılmadığında hızla kilo alma ve sağlık problemleri yaşandığı durumlar görülebilir. Her köpek için mama seçimi farklılık göstermekle birlikte kuzu etli köpek mamaları ve tavuklu köpek mamaları en çok tercih edilenlerdendir. Köpek maması çeşitleri arasında 1 kg, 1,5 kg, 2 kg, 5 kg, 10 kg, 15 kg gibi ağırlıklarına göre paketlenmektedir.

 

Uygun Fiyatlı Köpek Maması Çeşitleri

 

Köpek mamalarında fiyat aralığı belirlenirken, ağırlığı, markası ve içerikleri öncelikli belirleyici etkenlerdir. Bunların dışında köpeğin ırkı, yaşı gibi belirleyici unsurlar fiyatların değişkenlik göstermesinde etki sahibidir.  Her markanın kendi içerisinde yavru, yetişkin, kısırlaştırılmış, büyük ırk, küçük ırk, orta ırk gibi köpeğin fizyolojik değerlerine göre çeşitlendirilir. Bu da fiyat performans ürününe kolaylıkla ulaşmanıza olanak sunar. Köpek mamaları arasında düşük fiyatlardan yüksek fiyatlara kadar farklı ürün çeşitlerine ulaşmak mümkün. Mamaların içerikleri ne kadar çeşitlenirse ürün fiyatı da aynı derecede artış göstermektedir. Uygun fiyatlı yüksek kaliteli köpek maması seçeneklerine bazarda.com’dan ulaşabilirsiniz. İndirimli fiyatı mamalar ve hızlı teslimat avantajlarına tek bir adresten oturduğunuz yerden ulaşmak için hemen ziyaret edin.

 

Köpek Maması Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar

 

Köpek maması seçimi yaparken köpeğinizin özelliklerini doğru tespit etmek gerekir. Köpekler yavru iken ayrı bir mama gruplarından seçim yapmak gelişme gösterdikçe yetişkin mamalarına geçiş yapmak gerekir. Yavru köpek mamaları 12 aya kadar kullanıma uygun olur. 12 aydan sonra ise yetişkin köpek mamalarına yönelmek gerekir. Yetişkin köpeklerin günlük olarak alması gereken besin değerlerini yavru köpekler için hazırlanmış mama çeşitlerinden almak mümkün olmaz. Yaş aralığının dışında ırkına göre de mama çeşitliliğinin olduğu unutulmamalıdır. Küçük ırk, orta ırk ya da büyük ırk olarak çeşitlendirilen köpek mamaları arasından doğru mamayı tercih etmek uzun vadede dostlarınızla birlikte yaşam sürmenin önemli adımlarıdır. Bunun dışında her mamanın farklı bir lezzet barındırması da köpeğinizin seveceği ürüne ulaşmayı kolaylaştırır. Bu kadar çeşitliliğin bir arada sunulmasından dolayı, köpeğinizin severek tüketeceği ürünü tercih etmek daha doğru bir seçim olabilir. Ayrıca köpek mamalarının kısa aralıklarla tat ya da içerik olarak değiştirilmesi de köpekler üzerinde davranış bozukluğu ve sağlık sorunlarına sebep oluşturabilmektedir. Bu sebeple özellikle köpeklerin severek mamalarını tükettiği zamanlarda çok fazla mama değişikliğine gitmemek gerekir.

cultureSettings.RegionId: 1 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.