ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Müzik Sistemleri

Müzik hayatımızın olmazsa olmazı. Hayatınız boyunca hiç müzik duymayacağınızı veya asla melodik bir sese şahit olmayacağınızı düşünün. Düşünmesi dahi neredeyse imkânsız. İşte bu kadar ihtiyaç duyduğumuz müzik için teknoloji bize nimetlerini sunuyor. Müzik sistemleri ile hayatınızın her anında müziği yakınınızda hissedebilir, doya doya keyfini çıkarabilirsiniz. Eğer müziğin insan sağlığı üzerinde ne kadar etkili olduğunu bilirsek müzik sistemlerinin de hayatımızdaki önem derecesini kavrayabiliriz.

 

Müziğin İnsan Psikolojisine Etkileri

Daha önce müziğin baş ağrılarında ve psikolojik problemlerde kullanıldığını duymuşsunuzdur. Özellikle psikoloji alanında günümüzde halen kullanılmaya devam etmektedir. Antik dönemden bu yana insanlar müziğin ruh sağlığına iyi geldiğiyle alakalı birçok araştırma ortaya koyup bir o kadar da tedavi yöntemi uygulamışlardır. Özellikle gençlerde ve ergenlik dönemindeki bireylerde müziğin bazı türleri olumsuz etki yaratırken bazılarının da olumlu gelişmelere yol açtığı tespit edilmiştir.

 

Müzik Sistemlerinde Akustiğin Önemi

Sağlığı da içine alan müzik, teknolojiden de yararlanarak müzik sistemlerinin oluşumuna sebep olmuştur. Peki hem sağlığımıza bu kadar etki edip hem de duygularımıza tercüman olan müziği, bulunduğumuz ortama daha etkili bir şekilde nasıl yayabiliriz? Bu noktada devreye akustik giriyor. Eğer sesin yayılımına çok önem veriyorsanız akustik oldukça önemlidir. Sesin bir ortamda doğru yayılması, yankının en az seviyede olup dip seslerden arınması halinde pürüzsüz sese ulaşmak için akustik sistemler kullanılır. Farklı ihtiyaçlara göre farkı akustik ses yalıtım sistemleri mevcuttur. Bateri odasında kullanacağınız akustik ses sistemi ile tiyatro salonunda kullanacağınız akustik ses sistemi birbirinden farklıdır. Birinin alanı daha darken birinin daha geniştir. Ayrıca birinde bas sesler ön plandayken diğerinde karmaşık sesler mevcuttur. Akustik sorununu çözdükten sonra alacağınız ses sistemi daha işlevsel bir hale gelecektir.

Müzik Sistemi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle müzik sistemini nerede ve ne amaçla kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Evde film izlemek için mi yoksa işletmenizde sevdiğiniz müzikleri misafirlerinize dinletmek için mi? Daha farklı amaçlar için de kullanabilirsiniz. Belki de dans kursu verdiğiniz bir yerde müziği daha iyi bulmak için müzik sistemine ihtiyaç duyacaksınız. Kullanım amacınızı belirledikten sonra sıra müzik sistemlerinde amacınıza uygun özellikleri aramaya gelecek. Evde film ve müzik keyfi için kullanacağınız müzik sisteminde dikkat etmeniz gereken başlıca birkaç özellik mevcut.

 

AVR Amfi

Müzik sisteminin ana merkezi olarak adlandıracağımız AVR amfi, hoparlör ve cihazınız arasında köprü görevi görmektedir. Dolayısıyla birçok giriş - çıkış noktası mevcuttur. 4 tane HMDI girişi, 1 tane HDMI çıkışı, 1 tane de subwoofer çıkışı ve en az 5 hoparlörden oluşan müzik sistemleri ile hem izlediğiniz filmden fazlasıyla keyif alacak hem de müziğin ritmini doyasıya hissedeceksiniz.

 

Bluetooth Özelliği

Eğer müzik sisteminizde bluetooth özelliği mevcutsa telefonunuzdan müzik dinleyebilirsiniz. Aynı zamanda ses sisteminiz internete de bağlanıyorsa telefonunuz ile müzik sisteminizi kontrol edebilirsiniz. Bluetooth Hoparlör Bir de müziği her an yanınızda götürmek ve hatta sevdiklerinizin de sevdiğiniz melodilerden faydalanmasını istersiniz. Kalabalık bir arkadaş grubunun ya da ailece dışarıda verdiğiniz bir ziyafetin ayrılmazı olan müziği herkese duyurmak isterseniz bluetooth hoparlör tam aradığınız icat.

cultureSettings.RegionId: 1 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.