ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kadın Trençkot

Astarlı dış giyim ürünleri olan trençkot modelleri bahar aylarında kullanıma uygun parçalardır. Kadın trençkot çeşitleri kadın giyimde büyük beden ve tesettür giyim ürünü olarak da tercih edilir. Trençkot modelleri askeri kıyafet olarak ilk kez tasarlanmaya başlanmıştır. Trençkotların ilk tasarımlarında modelin sırt kısmında ek bir parça yer alır ve bu parça kullanan kişiyi rüzgâra karşı sağlamaktadır. Uzun kollu ve ayak bileğine kadar uzanan etek boyları sayesinde koruyucu özelliğe sahip olması ilk trençkot tasarımlarında ön plana çıkan özelliklerdir. İlk tasarımlarında öncelik olumsuz hava koşullarına karşı koruma sağlaması olurken, günümüz modasında ise koruyuculuktan ziyade kombinlerin tamamlayıcı niteliğine sahip olmasına önceliklidir.

 

Trençkot Modellerinde Kullanılan Kumaşlar

Trençkotlar daha çok suya dayanıklı kumaşlardan tasarlanır. Sonbahar aylarında sıklıkla tercih edilmesinde su geçirmez özellikte olması etkilidir. Su geçirmez niteliğini en iyi karşılayan ise polyester-viskon kumaş karışımı ve viskon-pamuk kumaş karışımıdır. Yağmurluk olarak da kullanılan trençkot modellerinin suya dayanıklılığı öne çıkmasında etkili olan özelliklerdir. Kadın trençkot tasarımlarında kendi kumaşından bir parça bel kısmında kemer olarak kullanılır. Bu da trençkotları önü açık ya da kapalı olarak kullanmanıza olanak sunar. Ayrıca tasarıma da bu şekilde modern ve şık bir görüntü elde edilebilir.

 

Kadın Trençkot Kombinleri

Kadın trençkot modelleri genel olarak tek renkten tasarlanan giyim parçalarıdır. Ancak son zamanlarda markalar desenli trençkot modellerine de koleksiyonlarında yer vermeye özen göstermektedir. Bu da farklı tarzlara hitap edecek ürün çeşitliliğini artırmakta etkili olmaktadır. Kombinlerde tamamlayıcı etkide olmasında kullanılan renk seçimleri önemli bir rol oynar. Trençkot modellerinde siyah, beyaz, bej, camel en sık tercih edilen renkleridir. Renk seçimlerine baktığımızda her birisi form ve renkleri sayesinde farklı tarzlara hitap etmekte başarılı olan ürünlerdir. Dış giyim olarak tercih edilen kadın trençkotların en önemli özelliği de diğer kıyafet parçaları ile bütünlüğü sağlamasıdır. Salaş giyim tarzını benimseyenlerin severek kullanacağı robin trençkot modelleri modern etkileri tercih edenler için ideal parçalardır. Bol kalıpları ve rahat tarzları sayesinde daha dökümlü duran formu salaş görüntü ortaya çıkarır. Robin trençkot kadın giyimde rahatlığı ön planda tutan tüm kadınlar için kullanışlı tasarımlardan biridir. Pantolonlar ile birlikte kullanılabileceği gibi tayt kombinleri ile de kullanabileceğiniz trençkot modelleri her yaştan kadına hitap edecek giyim ürünlerinden biridir. Tercihini klasik tarzdan yana yapan kadınlar için Burberry trençkot kadınların beğenerek kullanacağı alternatiflerdir.

 

Kadın Trençkot Çeşitleri

 

Farklı mevsimlerde kullanıma uygun olan kadın trençkot modelleri; oversize trençkot, uzun trençkot, kısa trençkot, yazlık trençkot olarak çeşitlendirilir. Uzun ve kısa olarak modellere sahip olması kadınlar için önemli bir avantajdır. Özellikle uzun trençkot modeli tesettür giyimin en çok tercih edilenleridir.  Düğmeli kuşaklı uzun camel trençkot tasarımları en kullanışlı parçalardan biridir. Sıcak renk tonuna sahip bu modellerin kombinlerle uyumu yakalaması da oldukça kolaydır. Pardösü olarak kullanılan uzun trençkotlar tesettürlü kadınlar tarafında tam not alan ürünlerdir. Ayrıca, yazlık trençkot modelleri sayesinde kalın pardösülerin yerini trençkotlar almaktadır. Hava alan kumaş yapısı sayesinde sıcaklarda ferahlatıcı etkide olurken modern tasarımları ile ilgi görür. Oversize trençkot modelleri ise büyük beden ve salaş giyimin öncelikli tercihleridir. Bol ve rahat kalıplara sahip olan oversize kadın trençkot tasarımları vücut hatlarını belli etmeyecek ürünlerdir.

 

Büyük Beden Trençkot Kadın

 

Trençkot modellerinin bedeni sarmayan kalıpları ve geniş beden aralığı büyük beden giyimde kendisine yer bulmasında etkilidir. Vücut hatlarını belli etmeyen tasarımlara sahip olması trençkotların sunduğu en büyük avantalardan biridir. İster belden oturmalı modelleri ister tamamen salaş formlarda olan modelleri tercih edin, tümünün ortak noktası aradığınız konforlu kullanımı size sunar.

 

Robin Trençkot Kadın

 

Kadın giyimde pek çok ürün moda trendlerine göre zamanla değişkenlik gösterir. Trençkot modelleri de bu değişikliklerden etkilenen kategorilerden biridir. Modern tasarımları ile robin trençkot kadın giyimde öne çıkan parçalardandır. Klasikleşmiş trençkotlara göre daha salaş bir görüntüye sahip olan robin trençkot modelleri sunduğu rahatlıkla dikkat çeker.

 

Burberry Trençkot Kadın

 

Burberry trençkot modelleri herkes tarafından bilinen ve sevilen trençkot formlarıdır. Bel kısmından bedene tam oturan, alt kısımlara doğru bollaşan kalıplara sahip olan burberry trençkotlar klasik trençkot görüntüsüne en yakın tasarımlardan biridir.  Belinde kuşağı ve düğme detayları ile tarzınızı yansıtmanıza olanak tanıyacak olan burberry trençkotlar uzun süre vazgeçemeyeceğiniz ürünler olacak.

cultureSettings.RegionId: 1 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.