ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Ütü Modelleri

Hayat akışı dahilinde ev işleri büyük bir zaman dilimini kapsar. Temizlik, düzen ve yemek yapmak her bireyin yaşamını daha iyi idame etmesi adına önemlidir. Evlerde düzen oluşturmak için ev işlerini belirli anlarda yapılır bu süreçte işleri kolaylaştıracak ürünlerin faydaları da oldukça fazla olur. Buna ek olarak iş, okul ya da herhangi bir eylem için dışarı çıkarken hazırlanma süreci geçirilir. Uyumlu kıyafet seçmek buna uygun aksesuar ve ayakkabı tercih etmek gibi hazırlık adımları izlenir. Bu süreçte en büyük yardımcılarımızdan birisi de ütü çeşitleridir. Yeni kıyafet alındığında ya da yeni yıkanmış giyim parçalarında kırışıklıklar meydana gelebilir. Dolaplarda uzun süre bekleyen ve diğer giyim ürünleri arasında baskıya maruz kalmalarından dolayı kumaş yapısında kırışıklıklar oluşabilir. Bu gibi durumlarda kıyafeti olduğu gibi giymek yerine ütü çeşitleri kullanılarak kısa sürede kırışıklardan kurutulmak mümkündür. Gelişen teknoloji sayesinde hızla ısınan ve buhar özelliği ile kısa sürede dilediğiniz kumaş türünde kıyafeti ütülemenize imkân tanınır. Seramik tabanı ile yapışma yapmaması ve kireç oluşumuna engel oluşturması adına ütüler de sıklıkla bu materyal kullanılır. Bu özelliği sayesinde uzun vadede ürünü kullanma imkânı elde edilir.

 

Ütü Çeşitleri ve Özellikleri

Ütü çeşitleri son tasarımlarında yer alan kumaş türüne göre ısı ayarı yapan modelleri ile öne çıkar. Daha geçmiş zamanlarda ütülerde yer alan ayarlamalara göre kumaş türü göz önünde bulundurularak gerekli düzenleme gerçekleştirilirdi. Yeni nesil ütü tasarımları ile bu zorunluluk da ortadan kalkar. Ütü kendi ayarlamasını yapar ve size de hızlı bir şekilde kıyafetlerinizi ütülemeniz kalır. Ütü yapmayı sevmeyenler için dahi ütü yapmayı sevdirecek kaygan taban özellikli ütüler en özel tasarımlardır. Kaygan taban yapısı ile en zorlu kırışıklıkları bile rahatlıkla kısa sürede açan ütü çeşitleri sayesinde kendinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Zorlu kırışıkları açmak için güç uygulama dönemine de son veren yeni tasarım ütüler tüm işi kendisi halledecek şekilde tasarlanır. Seramik tabanlı ütü modelleri ise hızlı ısınma ve hızlı soğuma konularında başarılıdır. Bu sayede fişe takıldığı andan itibaren kısa sürede ısınan ütü ile dilediğiniz gibi ütüleme işlemi yapılabilir. Aynı şekilde ütü fişten çıkarıldığı andan itibaren kısa zamanda ütü tabanının ısısı azalacak ve oluşabilecek kazalarla karşılaşma olasılığı en aza indirilebilecek.

 

Uygun Fiyatlı Ütü Çeşitleri

Ütü fiyatları kullanım amaçları, kullanılan materyalleri, markaları ve tasarımları etkili olur. Profesyonel olarak ütüleme işleri ile uğraşanlar için yüksek basınçlı ütüler doğru ürün olurken, ev tipi kullanımda ise standart ütü modelleri tercih edilir. Ütü çeşitleri yalnız ev tipi kullanımla sınırlandırılamaz, aynı şekilde çalışma ortamında da kullanılacak ütü modelleri vardır. Kuru temizleme sektöründe daha profesyonel ütüler kullanılır. Gün boyu farklı kalınlıkta ve kumaş türünde kıyafetlerin ütülenmesi için güç oranı yüksek ve daha ayrıntılı özelliklere sahip ürünler tasarlanır. Bu sayede aynı ev tipi ürünlerde olduğu gibi sektörel olarak bu alanda çalışan kişilerin de işleri daha kolaylaşmaktadır. Uygun fiyatlı ütü modellerine şans vermeyi düşünenler için kalitesinden ödün vermemek öncelikli olmalıdır. Aksi halde kısa sürede ütü modellerinizde sorunlar açığa çıkabilir. Farklı marka çeşitleri ile üretilen ütü modelleri sayesinde uygun fiyatlı ve kaliteli ürünlere aynı anda ulaşma imkanı elde edebilirsiniz.

 

Kırışıklara Karşı Etkili Buharlı Ütü Modelleri

Buharlı ütü modellerinin en önemli avantajı eşit oranda ısıyı kıyafetlere yaymasıdır. Dolayısıyla bir tarafı ütülü bir tarafı ütüsüz gibi bir durum olması da ortadan kalkar. Buharlı ütülerden önce uzun süreler ütü yapıldığı dönemler artık geride kaldı. Tek tek ayarlamaların yapıldığı ve doğru kumaşa göre derecelerin yapıldığı saatler süren ütüleme maceralarının yerini pratik kullanımlı ütü modelleri aldı. Ev işlerinde büyük kolaylık sunan buharlı ütüler ile damlama yapmadan ütüleme işlemi gerçekleştirilir. Damlama yapması özellikle elektrikle çalışan aletler olması sebebi ile ütülerde güvenlik açığı oluşturabilir. Ütü alırken bu noktalara dikkat edebilir ve damlama yapmayan modelleri tercih edebilirsiniz. Kıyafetlerin istemsiz olarak ıslanmasının da bu sayede önüne geçilir. Çok fazla kıyafet üzerinde ütüleme işlemi gerçekleştiren ve her gün bu durumu tekrar edenler için yüksek basınç değerli buharlı ütüler ideal ürünlerdir. Yüksek basınç özelliği kırışıkları daha kısa sürede ve kolaylıkla açabildiği için etkisi yüksek olur.

 

Kolay Kullanım ve Kullanışlı Tasarımları ile Ütü Çeşitleri

Ütü tasarımı sayesinde artık ütü kullanmak daha keyifli ve rahat hale gelmektedir. Buharlı ütü çeşitleri ile rahatlıkla kıyafetlerinizi ütüleyebilir, kaşmir kumaş gibi dikkat ve özen isteyen ürünler dahi rahatlıkla ütüleme işlemi gerçekleştirilebilir. Hassasiyet isteyen ürünler için özelliklerin değiştirilebildiği ve ürüne uygun ısı derecesinin ayarlanması yeni nesil ütülerle daha kolay olmaktadır. Ütü modelleri ebat ve ağırlıklarına göre değişkenlik gösterir. Bu sayede hafif yapıda olan portatif ütüleri seyahate çıkarken yanınıza alabilir, yolculuğa çıkarken valizinizde ütülerinize yer açabilirsiniz. Özellik olarak diğer standart ütülerle aynı işlemleri gerçekleştirebilecek şekilde tasarlanan tek farkı ağırlıkları olan portatif ütü çeşitleri kullanışlı ürünler arasında yer almaktadır.

cultureSettings.RegionId: 1 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.