ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Video Kameralar

 

Fotoğraf ile yetinmeyip anılarını daha canlı halde tutmak isteyenler de olabilir. Hatta kısa film sevdalıları, sanat filmi meraklıları kendi eserlerini yaratmak için can atabilir. İşte bu noktada devreye video kameralar giriyor. İşe önce amatör çalışmalar yapacağınız basit bir video kamera ile başlayabilirsiniz. Böylelikle zamanla bir video kamerada ihtiyacınız olan özellikleri belirleyip vakti geldiğinde istediğiniz video kamerayı almak için donanımlı bir hale gelmiş olursunuz. Video kameraya sahip olmadan önce bazı teknik bilgilere sahip olmanız, alışveriş yaparken işinizi kolaylaştıracaktır. Sonuç olarak bir teknoloji ürününe belli bir miktar ödeyip uzun süre kullanmayı hedeflersiniz. Bunun için ise hem ihtiyaçlarınızı hem de alacağınız ürünün teknik detaylarını iyi bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri kendi kendinize öğrenebileceğiniz gibi aynı zamanda video kamera ile ilgili kurslara giderek de bilgi edinebilirsiniz. Bu tamamen sizin ihtiyaç ya da hobinizin derecesine bağlı.

 

İhtiyacınıza Göre Video Kamera Nasıl Seçilir?

 

Öncelikle video kameraya kişisel hobileriniz için mi ihtiyacınız var yoksa video kamera ile maddi bir gelir mi elde etmek istiyorsunuz bunu belirlemeniz gerekli. Eğer hobi için kullanacaksanız video kameranın bazı özelliklerini bütçenize göre göz ardı edebilirsiniz.

Elbette hobinizi profesyonel bir şekilde yapmak istiyorsanız böyle bir şey düşünmenize gerek kalmaz. Fakat maddi gelir söz konusu ise bütçenizi ve video kamera özelliklerinizi ona göre belirlemeniz gerekmektedir.

Eğer video kamera ile yeni yeni ilgilenmeye başlayacaksanız ve amacınız sadece kişisel zevkiniz veya hobileriniz için oluşan bir ihtiyaçsa başlıca video kamera özellikleri sizin için yeterli olacaktır. İşe orta segment video kameralar ile başlayabilirsiniz. Özel anlarınızı kayıt altına almak ya da hobi olarak çektiğiniz kısa filmlerde kullanmak için bu tür bir video kamera sizin için yeterli olacaktır.

Orta segment bir video kamerada aramanız gereken özellikler ise görüntü kalitesi HD formatında olan modellere bakabilirsiniz. Daha alt kalitede görüntü sunup daha uygun fiyatlı video kameralar da var elbette fakat almışken biraz daha kaliteli olacak özelliklere sahip bir video kamera almak daha mantıklı olacaktır. Fakat biraz daha kaliteli olsun ve daha uzun ömürlü kullanmak istiyorum derseniz full HD kalitede çekim yapan orta segment video kameralara da göz atabilirsiniz. Elbette yüksek kalitesi fiyatta da yükselmeye neden olacaktır.

Söz konusu olan özelliklerden birisi de zoom yani yakınlaştırma özelliğidir. Uzak bir noktaya yakınlaştırma yapmak hem çekim performansınızı arttıracak hem de daha iyi görüntüler yakalamanıza sebebiyet verecektir. Zoom özelliği HD kalitede çekim yapan orta segment video kameralarda daha yetersizdir. Full HD kalitede çekim yapan video kameralarda ise daha uzağa yakınlaştırma yapabilirsiniz. Burada unutmamanız gereken nokta ise ne kadar yakınlaştırma yaparsanız video kameranızı o kadar sabit tutmanızdır. Çünkü yakınlaştırma yaptıkça video kameranızın harekete karşı hassasiyeti artacaktır. Tüm bunların yanında dokunmatik ekran, internet bağlantısı, 3 boyutlu video kaydı gibi birçok ek özellikten de söz edilebilir. Özellikler arttıkça fiyat da elbette artacaktır. Önemli olan başlıca ihtiyaçlarınızı iyi belirlemektir.

Şimdi de biraz daha profesyonel ihtiyaçlarınız için video kamera özelliklerinden bahsedelim. İşiniz ya da hobinizin boyutu gereği tam donanımlı bir kamera bakıyor olabilirsiniz. Bu durumda bütçenizi fazlasıyla arttırmanız gerekmektedir. Çünkü tam donanımlı video kameralarda son derece profesyonel çekimler elde edip bunları uzun zaman muhafaza edebileceksiniz.

Yarı profesyonel ve orta segment video kameraların sahip olmadığı gece çekimi özelliğine sahip olan profesyonel video kameralar, geceleri bile çok kaliteli görüntüler elde etmenizi sağlayacaktır. Tam donanımlı profesyonel video kameraların ön plana çıkan en önemli özelliklerinden biri de budur. Orta segment video kameralarda yalnızca gündüz çekimi yapmak sizin için verimli olacaktır. Dolayısıyla hobinizi ya da önemli anlarınızı ancak gündüz çekimlerinde nispeten daha kaliteli hale getirecektir.

Bir başka öne çıkan özellikle ise zoom yani yakınlaştırma özelliğidir. Orta segment video kameraların zoom kapasitesi oldukça sınırlıdır. Çoğu zaman tatmin edemeyecek düzeydedir de diyebiliriz. Yakınlaştırma yaptıkça görüntü sarsılması profesyonel video kameralarda görüntü sabitleme özelliği sayesinde en aza inecektir.

Depolama alanı olarak da büyük bir avantaj sağlamaktadır. Orta segment video kameraların sınırlı bir depolama alanı varken daha büyük görüntü kalitesi ve dosya boyutuna sahip olan profesyonel video kameralar doğal olarak daha fazla depolama alanına sahiptir. Profesyonel video kamera alırken tüm bu özellikleri tek tek incelemeniz ve karşılaştırma yapmanız gerekecektir.

cultureSettings.RegionId: 1 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.